Dekorasyon Önerileri

Modern Ev Dekorasyonu İçin 10 Öneri

Yaşam alanlarımızın tarzını belirlerken sadece mobilyaların nasıl bir tasarıma sahip olması gerektiği değil, bütünü oluşturan pek çok detayın düşünülmesi gerekmektedir. Çağdaş izler taşıyan modern ev dekorasyonu oluşturmayı düşünüyorsanız günümüzün şehir yaşantısının bir yansıması olan bu tarzı, evin her noktasında belli parçalarla ortaya çıkarmalı, mobilyalarla genel hatlarını belirlediğiniz stilde devamlılık sağlamalısınız.

Seçtiğiniz koltuk takımı ve mobilyaları fark yaratan tekil parçalarla bütünleştirerek modern stilin olmazsa olmazı çarpıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz. Mermer ve cam gibi parlak yüzeylerin çağdaş havasını mobilya detaylarında tercih edebilir, endüstriyel izler taşıyan tamamlayıcı parçalarla da dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Ahşabın doğal dokusunu, yeşil ev bitkilerinin canlılık veren havasını, geometrik desenlerin fark yaratan modern izlerini ev dekorasyonunuzda harmanlayarak bir bütünlük ve süreklilik içerisinde yansıtabilirsiniz. İşte modern ev dekorasyonu oluşturmanız için sizlere yardımcı olacak 10 önerimiz:

Koltuk Takımınızla Zamanın İzlerini Yansıtın

Modern ev dekorasyonu oluşturmaya salonunuzdan başlamayı düşünüyorsanız en dikkat çekici parça olan koltuk takımında modern tasarım anlayışının yansıtıldığı modelleri tercih ederek en güçlü noktayı oluşturabilirsiniz.

Bond Koltuk Takımı

Günümüzün trendleri arasında yer alan deri kumaşın kullanıldığı koltuk takımları, seçkin bir hava yaratarak modern esintiler hissettirmektedir. Deri kumaşını tasarımının fark yaratan duruşuyla birleştiren Bond Koltuk Takımı, dikkat çeken formu ve detaylarıyla salon dekorasyonunun yıldız parçası olacak bir tarza sahip. İki renk kombini ile tasarlanan takımda pastel tonlar kullanılarak modern stil kusursuzca yansıtılmıştır.

Farklı Olanı Tercih Etmekten Çekinmeyin

Modern ev dekorasyonu için uygulanması gereken detayların başında farklı ve sıra dışı duran parçalara yer vermek geliyor. Sıradan seçimlerle klasik bir hava yaratmak yerine oluşturmak istediğiniz modern stil için dekorasyona farklı bir duruş kazandıracak ilginç tasarımları tercih edebilirsiniz.

Post Berjer

Oturma odanızda yaratacağınız size özel bir köşe ile dekorasyonda tüm dikkatleri üzerine çeken tasarıma sahip bir mobilya ya da objeye yer verebilirsiniz. Kitaplık, farklı bir sehpa ve tasarımı ile modern izler taşıyan bir berjer kullanarak oturma odanızda modern stili kusursuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Sallanan mekanizması, modern tarzın bir yansıması olan konforu vurgulayan tasarımı ve şık renk seçimi ile Post Berjer, okuma ve dinlenme köşeniz için farklı tasarımıyla ideal bir seçim olacaktır. Koltuk takımınıza eşlik edecek farklı renge ve tasarıma sahip bir berjer, dekorasyonda kurtarıcı parçanız olacaktır.

Mermer Detaylarla Modern Ev Dekorasyonu

Parlak dokusu ve seçkin görünümü ile dikkat çeken bir havaya sahip mermer desen, modern ev dekorasyonu yaratırken kullanabileceğiniz en göz alıcı detaylardan biri olacaktır. Salonunuz için seçeceğiniz mobilyalarınızda mermerin pürüzsüz dokusunun yarattığı şıklığı tüm atmosfere yaymanızı sağlayacak tasarımları tercih edebilirsiniz.

Viola TV Ünitesi

Mermeri şık detaylarla nasıl sunabileceğinize dair bir dekorasyon önerisi olarak Viola TV Ünitesi’nin, alt ünite modülünde ve raflı duvar modülünde yer verilen mermer detay, modern izler taşıyan çizgisel tasarımla zenginleştirilerek kusursuzca sunulmuş. Çağdaş tasarımlarla yaratılmış modern ev dekorasyonu için sizlere ilham veren bir model olacak bu TV ünitesi, mermerin yarattığı şıklığı salonunuzda kolaylıkla uygulamanız için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Doğal Dokulara Yer Verin

Ahşabın doğallığının ortaya çıkardığı fark yaratan tasarımlar, modern ev dekorasyonu oluştururken kullanabileceğiniz kurtarıcı bir parça olacaktır. Ahşabın en doğal halinin kullanıldığı tasarımları tercih ederek modern tarzın yansıması olan sadelikle kazanılmış şıklığı, kolayca yakalayabilirsiniz.

Piero Yemek Odası Takımı

Doğal dokuların modern tarzda kullanıldığı Piero Yemek Odası Takımı, eskitme detaylarla fark yaratan bir tasarım olarak modern stilde bir yemek odası hazırlamak isteyenler için güzel bir öneri oluyor. Konsolunun çekmece bölümünde ve masa detaylarında yer verilen eskitme yüzey ve kulplar, ahşabın doğallığını şıklıkla tamamlıyor.

Duvarlarınızı Raf ya da Kitaplıklarla Zenginleştirin

Modern ev dekorasyonu oluştururken kullandığınız tamamlayıcı parçaların tasarımı, odanın havasıyla bütünlük oluşturmalıdır. Dekoratif amaçlı yer vereceğiniz birkaç obje yerine dikkat çeken modern dizayna sahip bir kitaplık, raf, dresuar gibi parçalarla dekorasyona zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Oturma odası ya da salonda seçtiğiniz bir köşede konumlandıracağınız tamamlayıcı parçalarda, geometrik çizgisel hatlarla tasarlanmış modelleri tercih edebilirsiniz.

Modern Zamanın Yansıması: Mobilyalarda Cam Yüzey Parlaklığı

Mobilyaların tasarımlarında kullanılan cam yüzeyler, siyah ya da antrasit tonlarda olduğu zaman, modern bir stil oluşmasını sağlamaktadır. Parlaklığın yansıttığı pürüzsüzlük ve ışıltı, tasarımı modern bir forma dönüştürmektedir. Modern ev dekorasyonu hazırlarken, salonda ya da yatak odanızda kullanacağınız mobilyalarda cam yüzeyli tasarımları tercih edebilir, ortaya çıkan elegant görünümü tüm atmosfere yayabilirsiniz.

Gri ve Siyah Renklerinin Seçkin Duruşunu Kullanın

Koltuk takımınızda, ya da halı, perde, kırlent gibi kumaş yüzeye sahip parçalarda siyah ve gri tonlarının yansıttığı güçlü etkiyi kullanabilir, modern izler taşıyan bir dekorasyonu kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Renklerin dekorasyonda ve algıdaki etkisinin büyük olması nedeniyle, odada kullanacağınız tonları dikkatle seçmelisiniz. Eksiksiz bir modern ev dekorasyonu yaratmanıza kolaylık sağlayacak renkler arasında siyah ve gri, çağı yansıtan modernliğe sahip olduğu için kumaş yüzeylerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Aydınlatma Seçiminize Endüstriyel Dokunuş

Bir dekorasyonu eksiksiz kılan ve bir ruhu yansıtan havaya sahip olmasını sağlayan nokta; oda içerisinde yer verdiğiniz parçaların belirlediğiniz stile uygun tarzda seçilmesidir. Aydınlatma, hem odanın atmosferini etkileyen önemli bir parça olurken hem de tasarım açısından güçlü bir dekoratif detay olmaktadır. Metal detayların kullanıldığı tavan aydınlatmaları ve ayaklı lambaderlerin sahip olduğu endüstriyel hava, modern ev dekorasyonu oluştururken dikkat çeken bir nokta oluşturmanızı sağlayacaktır. Klasik aydınlatma çeşitlerinin yerine bakır, metal ve ahşabın bir arada kullanıldığı çizgisel detaylarla hareket kazandırılmış tasarımlar, modernliği dekorasyonunuza yansıtmanızı sağlayacaktır.

Geometrik Desenlerle Halı ve Perdelerinize Vurgu Yapın

Modern stille oluşturulmuş evlerde dikkat çeken bir başka detay ise geometrik desenlerin kullanılmasıdır. Çağı yansıtan, dinamik ve dikkat çekici etkisiyle geometrik desenlere halı, perde, kırlent, aksesuar gibi parçalarda yer verebilir, modern çizgileri dekorasyona yayabilirsiniz. Modern ev dekorasyonu için renk ve desen seçimlerinizi çizgilerle hareket kazandırılmış çarpıcı tasarımlardan yana yapabilirsiniz.

Yeşil Ev Bitkileri ile Dekorasyonunuzu Canlandırın

Çağdaş yaşamı yansıtan modern ev dekorasyonu oluştururken rengi ve duruşuyla bulunduğu odaya canlılık kazandırarak doğanın içindeymişsiniz hissi yaratacak yeşil ev bitkilerine mutlaka yer verin. Ev bitkileri, iç açıcı bir atmosfer oluştururken doğanın verdiği huzuru modern yaşama taşımanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir