Dekorasyon Önerileri

Şık ve Konforlu Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Ev dizaynında düzenleme yapıldığında en dikkatle hazırladığımız bölüm salon olurken zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz oturma odası dekorasyon kısmında ise kimi zaman kolaya kaçabiliyoruz. Oysa her gün ev içerisinde en çok bulunduğumuz bölüm olan oturma odası; devamlı içerisinde olduğumuz bir atmosfer olduğu için dekorasyon açısından özenle dizayn edilmelidir.

Oturma odası dekorasyonunu yaratırken bu bölümü ne kadar kullandığımızı göz önünde bulundurarak konforu ön plana çıkarabilir, bu formda koltuk takımı tercih edebiliriz. Evin en konforlu bölümü olmasıyla birlikte her gün kendimizi dinlenmek ve zaman geçirmek için rahatlığına bıraktığımız oturma odamızda şık detaylara yer verebilir, baktığımızda kendimizi iyi hissettirecek güzel ayrıntılarla oluşturulmuş bir dekorasyon yaratabiliriz. Ev içerisindeki en sık kullandığımız oturma odamızda özenle oluşturulmuş bir atmosfer için size ilham verecek oturma odası dekorasyon fikirlerine birlikte göz atalım:

Rahatlığı Öne Çıkaran Kullanışlı Detaylar

Oturma odası dekorasyon fikirleri içerisinde ilk adım olarak rahatlığı öne çıkaran mobilya ve detaylara yer verebilirsiniz. Sıklıkla kullanılmayan salon bölümünün aksine oturma odası en çok zaman geçirdiğimiz bir alan olduğu için açılabilen koltuklar, oturum alanı rahat ve geniş kanepeler tercih edilebilecek seçeneklerin başında geliyor.

Sylviana Koltuk Takımı

Günün yorgunluğunu üzerinizden atmak, kimi zaman dinlenerek bir kitap okumak, kimi zaman da TV karşısında uzanmak için vakit geçirilen oturma odası dekorasyon açısından rahat kanepe ve koltuk takımları ile oluşturulmalıdır. Oturma odasında geçirdiğiniz zamanı keyfe dönüştürecek rahatlığı öne çıkaran detaylara sahip koltuk takımı, ev dekorasyonunda aradığınız konforu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu detaylara sahip bir örnek olarak Sylviana Koltuk Takımı, hareket edebilen oturum mekanizması ile hem rahatlıkla oturmanızı hem de dilediğiniz zaman daha geniş form alarak konforla uzanmanızı sağlayan bir tasarıma sahip. Bu stilde tasarlanmış kanepe ya da koltuk takımlarıyla dekorasyonunuzun ilk adımını oluşturabilir, şık görselliği sahip TV ünitesi, orta sehpa ve dekoratif parçalarla hem konforlu hem şık bir oturma odası yaratabilirsiniz.

Estetik ve Şık Tasarım

Konforunuzu ön planda tuttuğunuz oturma odası dekorasyon stilinizi, şık tamamlayıcı parçalarla bütünleştirebilirsiniz. Açılabilen hareket mekanizmasına sahip konforlu bir koltuk takımıyla rahatlığınızı sağlarken televizyonunuzu konumlandırabileceğiniz estetik tasarıma sahip bir TV ünitesi ile odanın atmosferine şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Böylelikle hem konforunuzu sağlamış hem de şıklıkla oluşturulmuş dekorasyona sahip oturma odası yaratabilirsiniz.

Sylviana TV Ünitesi

Gün içerisinde kendimizi sıklıkla karşısında bulduğumuz televizyonumuz için hem görüş alanımıza şıklık katacak hem de odanın genel havasına bir stil kazandıracak öneri olarak, estetik duruşa sahip bir TV ünitesi seçebiliriz. İnce forma ve şık detaylara sahip Sylviana TV Ünitesi, oturma odası dekorasyonu içerisinde gözünüzü üzerinden alamayacağınız bir nokta olacaktır. Sade çizgiye sahip estetik tasarımı, altın rengindeki çekmece kulpları ve ayakları ile zenginleştirilmiş bu TV ünitesi, oturma odasında şık bir bölüm oluşturmak için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Duvara monte edilen raf şeklindeki üst ünite bölümü ile dekoratif açıdan şık bir tasarıma sahip. Televizyonunuzu konumlandıracağınız alt ünite bölümü ise hem camlı bölümü hem de iki adet kapalı bölmesi ile güzel bir depolama alanı olarak konforunuzu arttıran detaylarıyla öne çıkıyor.

Konforlu ve Samimi Atmosfer

Oturma odası dekorasyonunda hissetmek istediğimiz en belirgin duygu; samimi bir atmosfer oluyor. Günün yorgunluğunu, hayatın stresini dışarıda bırakarak kendimizi dinlemek ve sevdiklerimizle zaman geçirmek için ev içerisinde en sık kullandığımız alan olan oturma odası dekorasyon açısından samimi bir atmosferle oluşturulmalıdır. Hem konforu ile stresten uzaklaştığımız hem de samimi havasıyla kendimizi oldukça rahat hissettiğimiz bir oturma odası oluşturarak dekorasyonu kusursuzca tamamlayabiliriz.

Origami Köşe Takımı

Samimi bir atmosferde bulunduğumuzu hissettirecek detaylara örnek olarak köşe takımı, tercih edilebilecek seçeneklerin başında geliyor. Hem uzanabildiğimiz hem sevdiklerimizle birlikte rahatça oturabildiğimiz samimi bir atmosfer yaratan köşe takımı, geniş oturuma sahip tasarımıyla da konforlu bir oturma odası oluşturmak için en ideal seçimlerdendir. İsteğinize göre konumlandırabileceğiniz, dilerseniz köşe takımı şeklinde kullanabileceğiniz dilerseniz de parçaları ayrı ayrı koyarak koltuk takımı şeklinde kullanabileceğiniz Origami Köşe Takımı; güzel bir öneri olarak size ilham verebilir. Değişebilen tasarımı, şık renkleri ve desenleriyle Origami Köşe Takımı, samimi ve oldukça konforlu bir oturma odası dekorasyon stili ortaya çıkarmanız için yıldız parçalardan biri olacaktır.

Oturma odanızda yer verebileceğiniz farklı tasarımlara sahip köşe takımı modelleri hakkında hazırladığımız ‘Evinizde Şık Atmosfer Yaratacak Modern Köşe Koltuk Modelleri’ blog içeriğimiz de ilginizi çekebilir.