Dekorasyon Önerileri

Zarif Esintiler Yaratan Salon Dekorasyon Örnekleri

Hayal ettiğiniz tarzı yansıtmasına en özen gösterdiğiniz ve dekorasyonuyla göz alıcı bir atmosfer oluşturmayı istediğiniz evinizdeki en önemli bölümlerin başında salon gelmektedir. Salonunuz, değer verdiğiniz misafirlerinizi ağırlamaya layık gördüğünüz, keyifli yemek organizasyonlarını gerçekleştirdiğiniz, konuk ettiğiniz kişilere zevkinizi sunabileceğiniz en önemli alan olduğu için salon dekorasyon örnekleri konusunda her detayın özenle düşünülmüş olmasına dikkat etmeyi isterseniz. Salonunuzda oluşturmak istediğiniz konsepti zarif bir ambiyansla bütünleştirmenizi sağlayacak dekorasyon örneklerini derledik:

Salonunuzu Minimal Tarzda Dekorasyonla Genişletin

Gün içerisinde zamanınızı en fazla salonda geçirmekten mutlu olanlardansanız ya da misafirlerinizle keyifli anlarınızı salonda paylaşmayı sevenlerdenseniz, ortamı daha işlevsel ve kullanışlı formda gösterecek minimal dekorasyon tarzını uygulayarak alan tasarrufunda avantaj sağlayabilirsiniz. Salon dekorasyon örnekleri içerisindeki minimal dekor anlayışı, küçük alanları daha geniş göstermenize ve daha ferah bir hava oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Salonunuzda kullanacağınız mobilya tercihinizi ince formlardan yana yapmanız yaşam alanınızda size daha fazla yer açarak rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Koltuk takımınızdaki renkleri pastel ya da birbirini tamamlayan renk tonlarından seçmeniz salonunuzda sade ve uyumlu bir hava oluşturacaktır. Salonunuzdaki sade ambiyansı koltuk takımı ve mobilyalarınızın uyum içerisinde olmasını sağlayarak yakalayabilir, ortamdaki bütünlüğü kullanılan renk tonları ile dengeleyebilir ve çok fazla gözünüzü yorup kalabalık gösterecek detaylara yer vermeyerek oluşturabilirsiniz.

Mobilyalarınızla Renk Uyumunu Yakalayın

Salonunuzda tercih edeceğiniz mobilyalarınızın konumlandıracağınız alanın atmosferine uygun olmasına özen gösterdiğiniz zaman sade ve uyumlu bir tarz yaratabilirsiniz. Salon dekorasyon örnekleri arasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de mobilyalarınızın renginin, seçtiğiniz koltuk takımına yakışacak tonlarda olması ve ahenk oluşturmasıdır. Klasik tarz olan ağır renklerde mobilya tercih ettiyseniz, salonunuzu boğucu göstermeyecek tonlarda koltuk takımı rengi seçerek yakaladığınız uyumla daha zarif bir görünüm sağlayabilirsiniz. Açık tonlarda beyaz rengin ağırlıklı olduğu mobilyalardan yana seçim yapacaksanız, salonunuzun genel atmosferini oluşturmasını istediğiniz bir ya da iki renge ağırlık vererek sade ve zarif salon konseptinizi koruyabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilya ve koltuk takımının, salonunuzda kullandığınız perde ve halı gibi tamamlayıcı ürünlerle olan uyumuna da dikkat etmeniz bütünlük sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Salonunuzun Parlayan Yıldızı: Aydınlatma Seçimi

Salonunuzda kullandığınız aydınlatma tarzı, ortamın enerjisini büyük ölçüde etkilemektedir. Aydınlık, ferah ve zarifliğiyle ışık saçan salon dekorasyon örnekleri oluşturmak için gün ışığı ve oda aydınlatması doğru şekilde konumlandırılmalıdır. Salonunuzda loş bir aydınlatma uygulamak istiyorsanız vurgulamak istediğiniz dekorasyon detaylarınıza, yan aydınlatma seçeneği olarak kullanacağınız abajurlarla ya da duvar aplikleriyle vurgu yaparak ortaya çıkmasını istediğiniz güzel detayları geri planda bırakmamış olacaksınız. Salonunuzda ön plana çıkmasını istediğiniz belli noktaları ışıldatacak aydınlatma kullanmanız, loşluğun getirdiği zarifliği ortamınıza yansıtacaktır. Daha yüksek seviyede bir aydınlatma kullanmak istiyorsanız salonunuzda tercih ettiğiniz mobilyalarınızı ön plana çıkaracak çoklu tavan aydınlatması seçerek salonunuzu daha ferah gösterebilirsiniz.

 

Modern Çizgileri Salonunuza Yansıtın

Koltuk takımı seçimlerinizde yer vereceğiniz modern hatlara sahip tasarımlar, kaba ve büyük formlara sahip, fazla detayı üzerinde bulundurarak şık bir görünüşten uzaklaştıran mobilyalar yerine tercih edildiği zaman salonunuzda daha zarif ve sade bir atmosfer yaratmış olursunuz. Kullanılan fazla detayla bütünlüğü yok edilmiş mobilyalar salonunuzda karmaşık bir görüntü oluşturacak ve yaratmak istediğiniz sade ve uyumlu havadan sizi uzaklaştıracaktır. Modern hatlarda, düz yapıda ve uygun olmayan renk ile dikkat çeken detay barındırmayan formlara sahip mobilyalar sadeliğiyle gözlerinizi alamayacağınız şıklığı size sunacaktır. Salon dekorasyon örnekleri içerisinde sadeliği benimseyen tasarımlara yer vermek, şık ve zarif bir salon atmosferi oluşturmada avantaj sağlayan detaylardandır.

Doğallığı Duvarlarınızdaki Pastel Tonlarıyla Hissedin

Salon dekorasyon örnekleri arasında duvarlarınıza yansıtacağınız pastel tonların kullanımı da sadelik ve zarifliği yansıtacak detaylardandır. Salonunuzda oluşturmayı istediğiniz yalın atmosferi; mobilyalarınız ve koltuk takımınızın görünüşünde yumuşak bir doku oluşturacak pastel tonlarını, duvarlarınızda kullanarak oluşturabilirsiniz. Bütünlüğü sade seçimleri tercih ederek sağlamak, ferah ve zarif bir alan yaratmanıza yardımcı olacaktır. Koltuk takımı ve salonunuzu oluşturan mobilyaların parçalarında koyu renk tercih ettiğinizde duvarlarda pastel tonlar kullanmanız ortama aydınlık bir hava katacaktır. Renkli koltuk takımı tercihinden yanaysanız ortamdaki renk uyumunu, duvarlarınızdaki pastel tonları ile dengeleyerek sade dekorasyon tarzını koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir