Dekorasyon Önerileri

Şık Detayların Birleşimi: Yemek Odası Ve Koltuk Takımı Uyumu

Evinizin dekorasyonunu oluştururken mobilyalarınız için yeterli alan durumunuzu göz önünde bulundurmanız, odalarınızı daha işlevsel hale getirerek dizayn etmenize yardımcı olacaktır. Yemek odasına ayrı bir oda ayırmak için ev içerisinde yeterli alanınız yoksa salonunuzun içerisine yemek odası takımınızı, doğru konumlandırma ve uyumlu dekorasyon ile bir bütünlük sağlayarak yerleştirebilirsiniz. Salonunun içerisinde yer verilen yemek odası bölümü, alan tasarrufuna uygun bir şekilde konumlandırıldığı ve salonun genel atmosferine uyum sağlayan bir dizayna sahip olduğu zaman samimi ve sıcak bir hava yaratacaktır. Yemek odası ve koltuk takımı uyumu ile salon içerisinde bütünlüğü sağlayacağınız dekorasyon önerilerini sizler için oluşturduk:

İlk Bakışta Etkileyen Renk Seçimi Yapın

Salonunuzun parçası olan koltuk takımınızın oda içerisindeki diğer parçalarla sağladığı uyumu, aynı alan içerisinde konumlandırılacak olan yemek odası mobilyaları ile sağlaması da dekorasyonun bütünlüğü açısından önemlidir. Bu yüzden yemek odası takımınızı oluşturan parçaların renkleri koltuk takımınıza uyumlu olmalı ve birlikte kombin yapıldığı zaman birbirini tamamlayacak tonlarda seçilmelidir. Yemek odasının içinde olduğu salonunuzun dekorasyonunda ilk olarak; beraber kullanılan iki ayrı bölümün renk seçimi ve birlikte kullanımının yarattığı uyuma dikkat edersiniz. İlk bakışta etkilendiğiniz renk seçimlerinin sağladığı uyum, dekorasyondaki bütünlüğün oluşmasına yardımcı olacaktır. Yemek odası ve koltuk takımı uyumu ile salon içerisinde oluşturmak istediğiniz dekorasyon tarzının genel havasını yaratabilir, renklerin tamamlayıcılığı ile yemek odası ve salon bölümünde hoş bir ahenk oluşturabilirsiniz. Yemek odası mobilyalarında tercih edebileceğiniz açık kahverengi tonlarının, en çok yakıştığı renklerden mavi ile birlikte kullanılmasıyla oluşturduğu muhteşem uyuma örnek olarak, web sitemizde bulunan Marcelo Yemek Odası Takımısizler için ilham veren bir kombin olacaktır.

Marcelo Yemek Odası

Dokuların Göze Hitap Eden Uyumunu Yakalayın

Salonunuzda tercih ettiğiniz koltuk takımının kumaş yapısı ve desenlerinin aynı alan içerisindeki yemek odası sandalyelerinin döşemesine olan uyumu oluşturmak istediğiniz dekorasyon için önemli bir detaydır. Salon ve yemek odası tarzının birleşimiyle oluşturacağınız dekorasyon konseptinde birbirine uyum sağlayan dokuya ve görünüme sahip tasarımlar seçmelisiniz. Koltuk takımınız deri bir yüzeye sahipse yemek odası sandalyelerinizde de deri kumaş ya da detaylar tercih etmeniz, salonunuzda oluşacak farklılığın yarattığı uyumsuzluğu ortadan kaldıracaktır. Ya da daha sıcak bir atmosfer yaratmasını istediğiniz için koltuk takımı yüzeyinde tercih ettiğiniz süet dokuya yemek odası sandalyelerinizde de yer vermeniz dekorasyonunuzda güzel bir uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır. Döşemelerinizde yapacağınız desen tercihi de yemek odası ve koltuk takımı uyumu açısından dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Yemek odanızın içerisinde bulunduğu salonunuzda uyumlu bir hava yaratmak için kumaş tercihinizdeki desenlerin ya da yüzeylerde kullanılmış detay yoğunluğunun dengeli kullanımına dikkat etmelisiniz. Koltuk takımınızda desenli bir tercih yaptıysanız sandalyelerinizde düz bir kumaş seçmeniz sade ve şık bir denge yaratmanızı sağlayacaktır. Ya da koltuk takımı yüzeyinde çok fazla detay varsa sandalyelerinizde de aynı detaylara sahip seçimler yapmanız gözünü yorabilir ve karmaşık bir tarz yaratabilir. Birbirini tamamlayan daha sade seçimler yapmanız şık bir hava oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Birlikte Kullanıldığı Zaman Birbirine Çok Yakışacak Stiller

Dekorasyonunuzda tercih edeceğiniz konsepti, koltuk takımı ve yemek odası mobilyalarının tarzıyla büyük ölçüde belirlemiş olursunuz. Bütünlük oluşturacak parçaları bir araya getirerek hayal ettiğiniz tarzı evinize yansıtabilirsiniz. Farklı tarzları bir arada kullanarak elde edeceğiniz yemek odası ve oturma takımı uyumu, dekorasyonunuzu özgün hale getirecektir. Hem yumuşak tonda renkleri hem de formuyla retro tarzın izlerini taşıyan koltuk takımınızı, modern çizgiler ile tasarlanmış detayların ahşap ile uyum içinde buluştuğu bir yemek odası takımı ile bir arada kullanabilirsiniz.

Piero Yemek Odası

Koleksiyonumuzda bulunan Piero Yemek Odası Takımı farklı tarzların birleşmesiyle elde edeceğiniz mükemmel uyum için sizlere fikir verebilir. Klasik tarzda koltuk takımını tercih edenlerdenseniz yemek odası takımınızda modern izler taşıyan parçalar seçerek iki tarzın harmanlaştığı dengeli bir uyum sağlayabilirsiniz. Böylece hem çok ağır görünebilecek klasik tarzı yumuşatarak yorumlamış hem de soğuk bir hava oluşturacak çok modern çizgileri klasik tarzla birleştirerek samimi bir hava yaratmış olacaksınız. Farklılıkların birleşmesiyle oluşan özgünlüğü evinizin dekorasyonuna yansıtarak hayal ettiğiniz konsepte dönüştürebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir