Dekorasyon Trendleri

Şık ve Seçkin: Gri Salon Dekorasyonu

Evinizde elegant hava ve nötr renklerle sağlanmış bir uyum yakalamak için gri salon dekorasyonu fikrini uygulamanız, en ideal ve şık seçimi oluşturacaktır. Salon dekorasyonu içerisinde duvarlarda, koltuk takımında, mobilya takımının detaylarında, perde ve halı gibi tamamlayıcı parçalarda gri tonlarına ağırlık vererek seçkin bir dizayn yaratabilirsiniz.

Gri; göz yormayan sadeliğe ve modern bir havaya sahip olduğu için salon dekorasyonunuzu oluşturan mobilya ve koltuk takımı tercihinizde de modern stile sahip seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Dekorasyonda soft bir görünüm yakalamak istiyorsanız gri ağırlıklı salonunuzu pastel tonlarla bütünleştirebilirsiniz. Gri rengin duru ve sade görünümüne hareketli bir dokunuş yapmak için ise kırlent, halı, perde ve aksesuar gibi parçalarda parlak renklere yer verebilirsiniz. Sarı, fuşya, turuncu gibi canlı tonlarla gri renk ağırlıklı dekorasyonunuza çarpıcı bir stil kazandırabilirsiniz. Pek çok seçenek ile farklı tarzda yorumlayabileceğiniz gri salon dekorasyonu için bir araya getirdiğimiz önerilerimize birlikte göz atalım:

Modern Tasarım Mobilyaları Tercih Edin

Gri, nötr renklerin arasında yer alan ve mekanın havasına seçkin bir görünüm kazandıran tonların başında gelmektedir. Aynı zamanda modern çizgiye sahip tasarımlarda oldukça sık kullanılan bir renk olarak gri; modern stilin düz ve sakin tarzının bir yansıması olmaktadır. Gri salon dekorasyonu oluşturmayı düşünenler için koltuk takımı önerisi olarak, modern tasarıma sahip seçenekleri söyleyebiliriz. Rengin yarattığı modern havayı, farklı ve çağdaş stiliyle tamamlayacak bir koltuk takımı ile birleştirebilirsiniz.

Bond Koltuk Takımı

Modern stilin fark yaratan tasarımına güzel bir öneri olarak Bond Koltuk Takımı, çağdaş çizgilere sahip gri tonlarındaki berjeri ve koyu mavi tonlarındaki koltuğuyla gri salon dekorasyonu için eşsiz bir tercih olacaktır. Konforu ön plana çıkaran formu ile bu koltuk takımı, dizaynını zenginleştiren detayları ile de kusursuz bir tasarımı gözler önüne seriyor. Grinin koyu tonlarından olan füme renkli bir duvarı, hem fon olarak hem de dekorasyonda bütünlük sağlaması için bu takım ile salonunuzda bir araya getirebilir, böylece gri salon dekorasyonunun yarattığı şıklığı çarpıcı bir şekilde sunabilirsiniz.

Gri Tonlarını Farklı Dokularla Bir Araya Getirin

Gri ve füme tonlarının en yakıştığı dokulardan olan mermer detayı, mobilya seçiminizde kullanabilir, elegant görünümü tüm odada kusursuzca sergileyebilirsiniz. Salon dekorasyonunda farklı dokuları bir arada kullanabileceğiniz mobilya takımları ile farklılığın ortaya çıkardığı şıklığı kolayca yakalayabilirsiniz. Ahşabın doğal ve sıcak havasını, tasarımda yer verilen bir diğer doku olan mermer ile modern bir havaya bürüyebilirsiniz.

Viola TV Ünitesi

Farklı dokuların modern tasarımda kullanıldığı modellere örnek olarak Viola TV Ünitesi, ahşapla mermerin yarattığı şık hava ile gri salon dekorasyonu için ideal bir seçenek oluşturuyor. Modern hatlara sahip çizgisel detaylar, füme tonlarındaki mermer desen ve ahşabın doğallığı gibi farklı dokular, kusursuzca tek bir tasarımda bir araya getirilmiş. Açık gri tonlarında bir duvarda konumlandırılabilecek bu TV Ünitesini, takımın bir diğer parçası olan Viola Orta Sehpa ile kombinleyebilir, dekorasyonda bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

Detaylarla Dekorasyonu Hareketlendirin

Gri salon dekorasyonu; sadeliği, sakinliği, modern çizgilerin düz ve şık halini yansıtan bir tarza sahip olduğu için, bu stili bazı renk ve kumaş gibi detaylarla zenginleştirebilirsiniz. Farklı renklerin ve dokuların yaratacağı canlı görünüm, gri salon dekorasyonunu şıklıkla tamamlamanızı sağlayacaktır. Göz yoran ve sıkıcı bir hava yaratan aynı tonları, tüm noktalarda kullanmak yerine, dekorasyonun içerisine farklı bir hava katacak dokunuşlar yapabilirsiniz.

Elena Koltuk Takımı

Koltuk takımını oluşturan parçalar arasında tek duruşu ile dikkat çeken bir ürün olan berjer seçiminizde, gri tonlarına hareketlilik kazandıracak kumaş ya da rengi tercih edebilirisiniz. Gri koltuk takımında berjer ile yakalanan canlı ve hareketli görünüme sahip olan Elena Koltuk Takımı, kareli kumaşı ile gri tonlarındaki ikili ve üçlü koltuğun şıklığına farklı duruşu ile çarpıcı bir hava katıyor. Gri kumaş tercih edilen takımın diğer koltuklarında, berjerin kumaşından hazırlanmış kırlentler kullanılarak hareketli ve detaylarla zenginleştirilmiş bir dekorasyon ortaya çıkıyor. Bu tarz detaylara bir başka örnek olarak halı ve perde seçimini de sunabiliriz. Gri tonlarında bir koltuk takımı tercih ettiğinizde daha canlı bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız sarı, turuncu, pembe ya da fuşya gibi çarpıcı renkleri seçebilirsiniz.

Gri salon dekorasyonu yaratırken sizlere ilham verecek bir başka içeriğimiz olan “Koyu Tonlardan Vazgeçemeyenlere Ev Dekorasyonu Örnekleri” başlıklı blog yazımızı okuyabilir, farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

One thought on “Şık ve Seçkin: Gri Salon Dekorasyonu

  1. smokerpete dedi ki:

    HArika bir yazı.. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir