Dekorasyon Önerileri

Dar Alanlar İçin İdeal Yemek Odası Takımı

Yemek odası, çoğu zaman salon ile birlikte konumlandırılan bir bölüm olduğu için alanı verimli kullanmak ve sahip olduğumuz odayı en iyi şekilde değerlendirmek zorunda kalabiliyoruz. Yemek odası takımı için belli mobilya formlarını ve dekorasyon önerilerini kullanarak hem salon hem de yemek odasından oluşan oldukça kullanışlı ve ferah bir alan yaratabiliriz.

Bu içeriğimizde dar alana sahip odalar için en ideal yemek odası dekorasyonu nasıl oluşturabiliriz, detaylı bir şekilde ele aldık. Country tarzı yansıtan açık renk mobilyalardan ilham alabilir, geniş oturum alanı yerine daha düz ve ince formda yemek sandalyeleri ile yemek odası için ayırmış olduğumuz alanı daha ferah bir şekilde değerlendirebiliriz. Yemek odası takımını dekoratif olmasıyla birlikte genişlik algısı yaratan ve işlevselliğiyle de tamamlayan konsol aynalarını da unutmamak gerek. Bu öneriler ve çok daha fazlası için içeriğimize göz atabilirsiniz:

Beyaz Renk İle Aydınlık Bir Atmosfer Yaratabilirsiniz

Geçmişin izlerini taşıyan ve bulunduğu mekâna iç açıcı bir hava katan Country stilde dizayn edilmiş yemek odası takımı, dar alana sahip odalar için kusursuz seçimlerin başında geliyor. Country tarzla özdeşleşmiş beyaz rengi, odanızı daha aydınlık gösterebilmek adına deneyebilirsiniz. Beyaz ve ahşap tonlarını dengeyle kullanan bu stil, koyu renkli mobilyalara göre yemek odanızda ferah bir atmosfer oluşturmanızı çok daha kolay bir şekilde sağlayacaktır.

Ashley Yemek Odası

Genellikle kıvrımlı formda ve göz yormayan zarif detaylar ile tasarlanan Country yemek odası takımları, odanızı sadelikle tamamlamanızı ve olduğundan daha geniş bir alana sahipmiş gibi yansıtmanızı sağlayacaktır. Country stilde tasarlanan yemek odası takımından ilham almanızı sağlayacak bir tasarım olarak Ashley Yemek Odası Takımı’nı söyleyebiliriz. Beyaz rengin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu tasarımda, ahşabın en doğal ve açık tonlarına da dengeyle yer verilmiş. Açık renkli ahşap dokusu da yemek odanızı boğucu bir havadan kurtararak aydınlık bir atmosfer içerisinde keyifli yemeklere ev sahipliği yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu stilde tasarlanan açık renkli mobilyalar, dar alana sahip yemek odaları için en ideal seçimlerin başında geliyor.

Yemek Odanızı Ferah Gösterecek: Konsol Aynaları

Misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayacağınız ve ailenizle ferah bir atmosferde en keyifli sofraları kurabileceğiniz bir yemek odası için, konsol aynalarının alan genişliği sağlayan işlevselliğinden yararlanabilirsiniz. Konsol üzerine monte edilen ayna tasarımları içerisinde geniş ve büyük tasarımları ile dikkat çeken modeller, dar alana sahip yemek odalarının olduğundan daha geniş gösterilmesine yardımcı olacak seçenekleri oluşturuyor.

Moka Yemek Odası

Yemek odası takımı denildiğinde ilk akla gelen yemek masası ve sandalyeleri ile birlikte konsol olurken, aslında konsol aynası da en önemli ve dikkatle seçilmesi gereken modüller arasında yer alıyor. Özellikle yemek odasında sıkışık düzende ve dar bir alanda bulunuyormuş gibi hissedilmesini önlemek amacıyla aynaların, genişliği artıran gücünü kullanabilirsiniz. Yemek masasının karşı tarafına gelecek şekilde konumlandıracağınız konsol ve aynalar, yemek organizasyonlarınızda iç açıcı bir hava yaratmanızı sağlayacaktır. Alan genişliğini artıran tasarımıyla dikkat çeken konsol aynası önerisi olarak Moka Yemek Odası Takımı’nı detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. İki parçadan oluşan ayna tasarımı, ahşap ağırlıklı olarak dizayn edilmiş ve geniş bir yüzeye sahip. Siz de dar alana sahip yemek odası dekorasyonunuz için bu stilde konsol aynası modellerini değerlendirebilirsiniz.

Düz ve İnce Formda Sandalyeler ile Alanı Genişletin

Yemek odası dekorasyonu oluştururken en özenle seçilmesi gereken modüllerin başında gelen sandalyeler, sahip olduğunuz alana uygun formda tercih edilmelidir. Hem oturum açısından kullanışlı ve rahat, hem de kapladığı alan bakımından sıkışık ve düzensiz bir görünüm yaratmayacak tasarımları düşünebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça farklı tasarımlar ile dikkat çeken yemek masası sandalyeleri, öncelikli olarak işlevsel ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir dizayna sahip olmalıdır.

Jennifer Yemek Odası

Hem modern hem de kullanışlı ve düz formu ile dar yemek odası alanınızı olduğundan daha geniş bir şekilde gösterebilecek ve aynı zamanda dekorasyonunuzu şıklığı ile tamamlayacak ince hatlara sahip sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Düz hatları ve göz yormayan tasarımı ile dikkat çeken bir sandalye önerisi verecek olursak Jennifer Yemek Odası Takımı’nı söyleyebiliriz. Yemek odası takımı için canlı ve renkli bir tasarım hayal edenler için ilham veren bir tasarıma sahip bu model, düz hatları ve fazla yer kaplamayan sandalye formu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Sizler de dar alana sahip yemek odası dekorasyonu için hem şık ve renkli hem de sade formuyla öne çıkan bu stilde tasarımlara evinizde yer verebilirsiniz.

Yemek odası dekorasyonuna dair çok daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz ve yaratacağınız dizayn için ilham alabileceğiniz ‘Sofralarınızda Görsel Şölen: Yemek Odası Dekorasyonu’ başlıklı blog içeriğimize de göz atabilirsiniz.