Dekorasyon Trendleri

Göz Alıcı Klasik Koltuk Takımı Modelleri

Klasik koltuk takımı ile oluşturulmuş salon dekorasyonu; evinizde elegant ve seçkin bir hava yaratmanızı sağlayacaktır. Her daim kullanılan ve güncelliğini yitirmeyen bir stil olarak klasik mobilyalar, uzun yıllar kullanım için de oldukça ideal seçeneklerin başında geliyor.

Klasik koltukların tasarımında yer verilen kıvrımlı formlar, işlemeli desenler, kapitone dikişler, göz alıcı detaylar olarak öne çıkıyor. Ağır ve seçkin bir görünüme sahip salon dekorasyonu oluşturmak isteyenler için klasik stilde tasarlanmış koltuk takımı modelleri, bu gibi detaylarla zenginleştirilerek şıklığı ev dekorasyonuna yansıtıyor. Salonunuzda klasik esintilerle oluşturulmuş bir atmosfere sahip olmak istiyorsanız, dekorasyonunuzun en önemli parçalarından olan koltuk takımı modelleri için klasik stilleri tercih edebilirsiniz. İlham veren tasarımlara sahip klasik koltuk takımı modellerimizi sizler için bir araya getirdik, işte önerilerimiz:

Ağır ve Seçkin Duruş

Klasik koltuk takımı modellerini öne çıkaran en belirgin özelliklerin başında kıvrımlı, yuvarlak forma sahip olmaları ve detayların yarattığı zengin görünüm geliyor. Koyu renkler, ağır ve asil bir görünüme sahip olduğu için bu stildeki koltuklar için en ideal tonları oluşturuyor ve tasarıma zengin bir görünüm kazandırıyor. Özellikle kahve tonları, klasik stile sahip koltuk takımı modelleri için en şık seçeneklerden biri oluyor.

Event Koltuk Takımı

Kahve tonlarının klasik koltuk modellerinde kullanımına güzel bir öneri olarak Event Koltuk Takımı’nı söyleyebiliriz. Keskin olmayan yuvarlak hatları, kapitone dikişleri ve düğme detayları ile klasik stili kusursuzca sergileyen bu model, kahverenginin asilliğini gözler önüne seriyor. Şık ve elegant bir salon dekorasyonu için en ideal stillerden biri olan klasik tarz, Event Koltuk Takımı gibi tasarıma sahip bir modelle oldukça kolay bir şekilde ortaya çıkarılabilir.

İşlemeli Desenler

Salon dekorasyonunda klasik esintileri hissettiren detaylardan bir diğeri de koltuk takımlarında yer verilen işlemeli desenlerdir. Şıklığı, motif ve desenlerle zenginleştiren klasik koltuk takımı modelleri, kıvrımlı formlarıyla da dekorasyona hareketli bir görünüm kazandırıyor. Klasik stilde dizayn edilmiş koltuk takımı modellerinde olmazsa olmaz bir detay olan işlemelerin kullanımına güzel ve şık bir örnek olarak Tuğra Koltuk Takımı, sizlere oluşturacağınız dekorasyon için fikir verebilir.

Tuğra Koltuk Takımı

Kıvrımlı tasarımı, işleme ve motiflerle zenginleştirilen bu model, krem ve kahve tonlarının dengeli ve şık bir şekilde kullanımına güzel bir örnek oluyor. Koltuk takımının ayak ve kol bölümlerinde yer verilen ahşap detaylar, işleme desenleri ile göz alıcı şıklığı tüm salonda hissettiriyor. Klasik stili dekorasyonunda kusursuzca uygulamayı isteyenler için bu takım, ağır ve asil duruşuyla ilham verecektir. Klasik koltuk takımı tasarımını, büyük ebatlara sahip gösterişli kırlentlerinde de şıklıkla sergileyen bu model, işlemelerle oluşturulan zarifliğiyle de göz kamaştırıyor. Klasik stilde salon yaratmak isteyenlere fikir verecek tasarımıyla Tuğra Koltuk Takımı, bir adım öne geçiyor.

Zarafeti Yansıtan Detaylar

Klasik koltuk takımı modellerinde öne çıkan bir başka detay ise zarifliği yansıtan ince formda tasarımlar oluyor. Kıvrımlı tasarımları ince formda sunan klasik stildeki koltuklar, bu tarzda dekorasyon oluşturmak isteyenler için şık alternatiflerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Açık renk tonlarının, tasarımın zarafetini bütünlükle tamamladığı klasik stildeki bu koltuk modellerine örnek olarak Safir Koltuk Takımı’nı verebiliriz.

Safir Koltuk Takımı

Açık renkteki kumaşı ve ince hatlara sahip tasarımının zarafetini kol ve alt bölümlerinde yer verilen büzgülü detaylarla zenginleştiren ve hareket kazandıran bu takım, klasik stilde bir salon dekorasyonu için eşsiz bir öneri oluyor. Sadelikle oluşturulmuş şıklığını, gösterişli ve ışıltılı kırlentleri ile zenginleştiren bu model, iç açıcı bir zarifliği salonunuza taşıyor.

Kapitone Şıklığı

Klasik koltuk takımı modellerinde sıklıkla tercih edilen stillerden olan ve klasik salon dekorasyonunda olmazsa olmaz modellerin başında gelen kapitone dikiş detayı, şıklığı ve estetiği buluşturan bir seçenek oluyor. Klasik stile sahip koltuk modelleri, kapitone dikiş ve düğme detayı ile estetik bir görünüm kazanıyor ve klasik salon dekorasyonunu kolayca ortaya çıkarabiliyor.

Dolmen Koltuk Takımı

Kapitone dikiş detayının yarattığı klasik stile güzel bir öneri olarak Dolmen Koltuk Takımı, ilham veren tasarımı ile şıklığını sergiliyor. Koyu tonlarda yapabileceğiniz klasik tarzda bir salon dekorasyonuna denge sağlayacak açık renkli tasarımı ile bu takım, ideal bir seçim olacaktır. Yaslanma ve kol bölgesinde kullanılan geniş kapitone detayları, koltuk takımının klasik formdaki tasarımını gösterişle ve estetikle tamamlıyor. Siz de son dönemlerde de oldukça tercih edilen kapitone detaya sahip klasik stilde bir koltuk takımı tercih ederek seçkin ve güçlü duruşuyla ön plana çıkan klasik bir salon dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Klasik çizgide tasarlanmış bir salon için daha fazla öneriye göz atmak isterseniz ‘Elegant Hava: Klasik Salon Dekorasyonu’ başlıklı blog içeriğimizi buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir